E-tytöt tiikerisarja

E-junioreiden Tiikeri-sarjassa pelataan tyttöjen ja poikien yhteinen sarja ja finaaliturnaukset erikseen. Tyttöjoukkueiden on ilmoitettava välittömästi 5.4. turnauksen jälkeen sarjanhoitajalle, mikäli se pelaa yli-ikäistä käyttäen. Tällöin se ei voi osallistua sijoista 1-6 pelaamiseen vaan pelaa sijoista 7-10.

Sähköinen pöytäkirja

Sähköinen tulostaulu


Kaikki ottelut Live Yleisötilasto

Pääset lohkon otteluohjelmaan klikkaamalla haluamaasi lohkoa.

Lohko 1 kevät

# Joukkue O E EP P
1Salpis E-Tigers 8 14-2 395-216 14
2Kove Flash 8 13-3 380-314 13
3Raju Leijonat 8 8-8 339-339 8
4PuMa Jaguaarit 8 7-9 331-359 7
5Raju Mestarit 8 4-12 300-372 4
6Artami 8 2-14 243-388 2

Pelit pelataan kahden erän peleinä, sarjapiste tulee jokaisesta voitetusta erästä.

Lohko 2 kevät

# Joukkue O E EP P
1Kajo 8 14-2 392-279 14
2KaPo EP 8 12-4 380-284 12
3KiVo E 8 11-5 355-339 11
4Salpis E-Lions 8 4-12 337-376 4
5PuMa Leijonat 8 4-12 293-353 4
6BV Kuutit 8 3-13 262-388 3

Pelit pelataan kahden erän peleinä, sarjapiste tulee jokaisesta voitetusta erästä.

Lohko 3 kevät

# Joukkue O E EP P
1Salpis E-Girls 6 10-2 285-214 10
2Kausala/Pandat 6 6-6 263-263 6
3EsLe 7 6-8 310-305 6
4ViLePa 7 5-9 267-328 5
5ViLePa EP 6 5-7 257-272 5

Pelit pelataan kahden erän peleinä, sarjapiste tulee jokaisesta voitetusta erästä.

FIN 1-6 lohko 1

# Joukkue O V H E EP P
1Lohko 1/I t 0 0 0 0-0 0-0 0
2Lohko 2/II t 0 0 0 0-0 0-0 0
3Lohko 3/II t 0 0 0 0-0 0-0 0

FIN lohko 1, FIN lohko 2 ja FIN 1-6 pelataan samassa turnauksessa.

FIN 1-6 lohko 2

# Joukkue O V H E EP P
1Lohko 2/I t 0 0 0 0-0 0-0 0
2Lohko 3/I t 0 0 0 0-0 0-0 0
3Lohko 1/II t 0 0 0 0-0 0-0 0

FIN lohko 1, FIN lohko 2 ja FIN 1-6 pelataan samassa turnauksessa.

FIN 1-6

NroPvPvmKotiVierasKatsojiaSijat
Välierät
7184725.-26.4.FIN 1-6 lohko 1/IFIN 1-6 lohko 2/II--:-- 1-4
7184825.-26.4.FIN 1-6 lohko 2/IFIN 1-6 lohko 1/II--:-- 1-4
Sijat 5-6
7185125.-26.4.FIN 1-6 lohko 1/IIIFIN 1-6 lohko 2/III--:-- 5/6
Sijat 3-4
7185025.-26.4.Häviäjä 71847Häviäjä 71848--:-- 3/4
Sijat 1-2
7184925.-26.4.Voittaja 71847Voittaja 71848--:-- 1/2

Sijat 7-10

# Joukkue O V H E EP P
1Lohko 1/III t 0 0 0 0-0 0-0 0
2Lohko 2/III t 0 0 0 0-0 0-0 0
3Lohko 3/III t 0 0 0 0-0 0-0 0
41b4 t 0 0 0 0-0 0-0 0

Sijat 11-14

# Joukkue O V H E EP P
12b4 t 0 0 0 0-0 0-0 0
22b4 t 0 0 0 0-0 0-0 0
3Lohko 1/V t 0 0 0 0-0 0-0 0
4Lohko 2/V t 0 0 0 0-0 0-0 0


Lohko 1

# Joukkue O V H E EP P
1BV Norpat 12 11 1 22-2 583-297 22
2EsLe 12 8 4 17-9 556-482 16
3BV Ilves 12 8 4 16-10 548-479 16
4BV Kuutit 12 7 5 14-10 523-466 14
5PuMa Jaguaarit 12 4 8 8-17 432-558 8
6PuMa Leijonat 12 2 10 7-20 450-609 4
7ViLePa 12 2 10 5-21 407-608 4


Lohko 2a

# Joukkue O V H E EP P
1Kausala/Pandat 6 6 0 12-1 314-151 12
2Salpis E-Girls 6 4 2 9-6 296-241 8
3Salpis E-Lions 6 2 4 6-8 278-238 4
4Artami 6 0 6 0-12 42-300 0

Jatko-ohjelmassa lohkojen 2a ja 2b joukkueet pelaavat lohkon 2 ylemmän ja alemman sarjan.

Lohko 2b

# Joukkue O V H E EP P
1KiVo E 6 5 1 11-2 308-194 10
2Salpis E-Tigers 6 5 1 10-3 291-194 10
3Kajo 6 2 4 4-8 211-261 4
4Raju Leijonat 6 0 6 0-12 139-300 0

Jatko-ohjelmassa lohkojen 2a ja 2b joukkueet pelaavat lohkon 2 ylemmän ja alemman sarjan.

Lohko 2 ylempi

# Joukkue O V H E EP P
1Salpis E-Tigers (Lohko 2b/II) 6 5 1 11-3 327-264 10
2KiVo E (Lohko 2b/I) 6 4 2 8-7 322-293 8
3Kausala/Pandat (Lohko 2a/I) 6 3 3 8-7 309-294 6
4Salpis E-Girls (Lohko 2a/II) 6 0 6 2-12 218-325 0

Lohko 2 alempi

# Joukkue O V H E EP P
1Kajo (Lohko 2b/III) 6 6 0 12-2 321-180 12
2Raju Leijonat (Lohko 2b/IV) 6 4 2 10-4 306-223 8
3Artami (Lohko 2a/IV) 6 1 5 2-10 196-250 2
4Salpis E-Lions (Lohko 2a/III) 6 1 5 2-10 116-286 2